Крузе во слободно време се релаксира со покер

Голем дел од фудбалерите по завршувањето на секоја сезоната, летниот одмор го користат да се опуштат на плажите на атрактивните туристички дестинации, каде и ги полнат батериите на идните искушенија, но Макс Крузе има поинакви планови.

Германецот во Лас Вегас каде се релаксира играјќи покер. Крузе од 2014 година, секое лето оди во американскиот град на коцката и воопшто не е загрижен што моментно е без клуб откако му истече договорот со Вердер.

Тој моментно е дел од професионален покер турнир кој се очекува да заврши викендов, а победникот како награда ќе добие половина милион долари. На претходните осум настапи на овој турнир, најдобриот резултат го имаше во 2014 година кога како дебитант на крајот заврши како третопласиран и за тоа заработи 36.000 долари.

Прочитајте и...  НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Настапите на турнирите во покер не реткост за Крузе, тој редовно игра и на турнири низ Европа и досега заработил околу 120.000 долари. Тој пред две години дури настапи и на Светското првенство во покер (WSOP).

 

Поврзани вести

ВИДЕО: Ибра во свој стил, не сте Златан, не го предизвикувајте вирусот!

Слободен печат

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен печат

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат

Пирло: Има млади и неискусни во Јуве, далеку сме од Барса!

Слободен печат

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен печат

Остави Коментар