Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.М.(40) и Љ.В.(47), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „загрозување на сигурноста со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 17.07.2020 оштетениот К.В.(26) на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово бил физички нападнат неколку непознати лица меѓу кои и Е.М., кој извадил пиштол и со кундакот го удрил, по што  лицата си заминале од местото на настанот. Откако пристигнале полициски службеници, по кратко време пристигнал и Н.М.(36) од Тетово, и почнал да го навредува К.В., по што бил приведен во СВР Тетово. Откако Н.М. бил пуштен од СВР Тетово, бил нападнат со нож од Љ.В..

Прочитајте и...  Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Прочитај повеќе

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Слободен печат

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат

Расветлени три кривични дела поврзани со тешки кражби од возила

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат

Загина тракторист на Галичица

Слободен печат

Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Слободен печат