Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Кривична пријава заработи дебранецот кој се обиде да силува сограѓанка.

-Поради постоење основи на сомнение за обид за силување, Одделението за внатрешни работи во Дебар поднесе кривична пријава против Б.Д. (33) од Дебар. Тој, на 22 овој месец  околу 22 часот, беше приведен и лишен од слобода откако претходно влегол во домот на 42 годишна жена, жителка на Дебар, по што се обидел да го изврши казненото дело, изјави Стефан Димоски портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид.

Додава дека се очекува судија на претходна постапка да одреди мерка притвор.

Портпаролот Димоски информраше дека вера во 16:45 часот, на улицата „8-ми Септември” во Дебар,  нарушен бил јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Л.(23) и А.К.(32), двајцата од Дебар.

Прочитајте и...  Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

Тие се приведени во Полициската станица од општа надлжност по што ќе им биде поднесена соодветна пријава.

Прочитај повеќе

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Скопјани приведени за поседување марихуана

Слободен печат

Тројца кумановци и двајца кратовци не ја почитувале забраната за движење

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена го прекршила полицискиот час во Тетово

Двајца од Велес и Неготино и тројца од Кавадарци не го почитувале полицискиот час

2.000 евра казни за момче и девојка од Битола

Горан Наумовски

Во сообраќајка повредена битолчанка

Двајца повредени во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица

Обвинение за разбојникот од скопско Лисиче