Кривична за стружанец кој со возило усмрти албански државјанин

Жител на селото Велешта доби кривична пријава, поради тоа што пред повеќе од два месеци, прегазил албански државјанин и неговиот син, а подоцна неговиот татко починал, информира МВР.

-Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против С.Б.(54) од струшкото село Велешта- наведуваат од МВР.

Тој на 17.09.2019, управувајќи патнички автомобил „голф“ на регионален пат, извршил неправилно свртување кон локалниот пат за селото Добовјани и удрил во патнички автомобил „југо“, а потоа во С.Б.(55) и неговиот малолетен син, двајцата од Р.Албанија, кои се движеле по патот. Тие се здобиле со тешки телесни повреди од кои С.Б. подоцна им подлегнал на повредите.

Прочитајте и...  Странец паднал од зграда во изградба

Со телесни повреди се здобил и возачот на автомобилот „југо“, Р.П.(58) од Вевчани“.

Прочитај повеќе

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Тешко повреден 10-годишен велосипедист од Прилеп

Изгоре камион во Прилеп

Со нож рането момче во Чаир