Кривична за Стружанец кој бесправно градел зграда – Слободен печат
Хроника

Кривична за Стружанец кој бесправно градел зграда

Мажот во текот на 2019 година, на ул.„Маршал Тито“ во Струга, започнал да гради станбен објект без претходно добиена градежна дозвола

Во Струга е поднесена кривична пријава против 58-годишен маж со иницијали И.А. (58), од струшкото село Радолишта, бидејќи постоеле сомненија дека бесправно градел зграда.

Според овие обвиненија, мажот во текот на 2019 година, на ул.„Маршал Тито“ во Струга, започнал да гради станбен објект без претходно добиена градежна дозвола и друга неопходна документација.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close