Кривична за момче поради објавени компромитирачки фотографии на својата поранешна девојка на социјалните мрежи

Момче од Шипковица доби кривична пријава, поради тоа што објавил компромитирачки фотографии на социјални мрежи со својата поранешна девојка.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Ј.(23) од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Во текот на јули 2019 пријавениот, на социјалните мрежи „Facebook“ и „Instagram“, од негови профили објавил заеднички компромитирачки фотографии со девојка од тетовско село, со која претходно бил во љубовна врска“, велат од МВР.

Прочитајте и...  Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Прочитај повеќе

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал