Кривична за лице кое упатувало закани преку лажен профил на Фејсбук – Слободен печат
Хроника

Кривична за лице кое упатувало закани преку лажен профил на Фејсбук

Лицето Д.Л. од дебарското село Броштица подолг временски период добивало закани, информира МВР.

Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Л.Л.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Лицето Д.Л. од дебарското село Броштица подолг временски период добивало закани, информира МВР.

Пријавениот, подолг временски период преку лажен фејсбук профил Л.Л.(48) упатувал закани кон Д.Л., од дебарското село Броштица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close