Кривична пријава за охриѓанец кој ги нападнал сопругата и полицијата

Семејно насилство
Илустрација: Семејно насилство / Фото: МИА

Полицијата поднесе кривична пријава против Н.К.(20) од Охрид поради тоа што во семејниот дом ја нападнал сопругата и се однесувал агресивно кон полицијата.

– СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.К.(20) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Пријавената, на 23.11.2022 во едно училиште во Охрид го нарушила јавниот ред и мир со викање и закани кон малолетничка, информираат од СВР Охрид.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот