Кривична пријава за Кичевец за „овозможување употреба на наркотични дроги”

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „овозможување на употреба на наркотични дроги”, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.К.(39) од Кичево.

– Тој на 18 мај оваа година на улицата „Борис Кидриќ” во Кичево на едно лице му предал опаковка со хероин, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие на подрачјето на ОВР Кичево полициските службеници констатирале 24 прекршоци за неносење лична заштита на лицето.

-Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6, став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест ковид-19, објасни Димоски.

Прочитајте и...  Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Поврзани вести

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian