Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ за „болна“ сума на пари! (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Иако „Задруга 3“ не е се уште завршена, Жељко Митровиќ, сопстеникот на телевизија „Пинк“ на големо прави кастинг за четвртата сезона која ќе започне на шести септември.

Во неа ќе се најдат многу ѕвезди од досегашните ријалити од Србија, меѓу кои и Кристијан Голубовиќ. Тој наводно со веќе ги договорил деталите со соптвеникот на телевизијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Kiki Golubovic (@kristijan.krile_official) on

– Кристијан пред три дена потпиша шестмесечен договор со продукцијата на 150.000 евра, од кои 50.000 евра ќе ги добие однапред. Исто така, покрај постигнатиот е договор да добива месечен хонорар од 25.000 евра за учество во реалното шоу – раскажал извор близок на овој натпреварувач.

– Кога ќе истечат тие шест месеци, Кристијан ќе може да го продолжи договрот на уште три месеци, бидејќи сезоната трае девет месеци. Ако не сака тогаш да остане во шоуто, ќе може да излезе, без обврски да плаќа казнени пенали. Но, не само тоа, туку продукцијата нема ниту да го тужи, ниту ако тој пред истекот на договорот ја напушти „Задруга“.

Видео на денот