Криси Тиген на Твитер ја обвинуваат за педофилија поврзана со кругот на Епстајн: Блокирав милион луѓе!

Американската манекенка и позната тв-личност Криси Тиген (34) се пожали на друштвените мрежи како се нашла во средиштето на теориите на заговор, чиј припадници ја обвиниле за педофилија.

Таа откри дека блокирала повеќе од милион луѓе на Твитер и дека профилот ѝ е „преплавен со болни психопати“. Манекенката е загрижена за своето семејство откако на Твитер теоретичарите на заговори ја прогласиле за личност која е поврзана со Џефри Епстајн, бизнисменот и осуден сексуален престапник, за чиј живот на Нетфликс моментално се покажува мини документарна серија.

Фотографија: Instagram

Тиген во објавата напишала дека цел ден го поминала плачејќи после онлајн булингот на друштвената мрежа на која ја следат повеќе од 13 милиони луѓе.

Прочитајте и...  Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

„Блокирав повеќе од еден милион. МИЛИОН луѓе! И понатака ме напаѓаат болни психопати. Не можам ова само да го игнорирам, ќе се обидам да ги смирам“, напишала таа.

криси тајген џон леџенд
Фото Профимедиа

Криси од минатата недела се бори против обвинувањето дека таа и нејзиниот сопруг, музичарот Џон Леџенд (41) патувале со приватниот дел на Епстајн и така биле дел од неговиот педофилски прстен. Нивните имиња се нашле на списокот на Епстајн, а на Твитер Тиген ја обвинуваат како избришала многу објави од тоа време, кои би ја поврзале со сексуалниот предатор кој минатата година почина во затвор.

Моментално на нејзиниот твитер-профил не може јавно да се гледаат објавите, единствено може да го посетите нејзиниот профил со нејзино одобрување.

Прочитајте и...  Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат