Кригистан со статуа му се заблагодари на Путин за позајмени пари - Слободен печат

Кригистан со статуа му се заблагодари на Путин за позајмени пари

Статуата на рускиот претседател Владимир Путин, висока 2,5 метри, беше официјално откриена во ски-центар во Киргистан, откако основачот на ски-центарот доби заем од 1,2 милиони американски долари од Рускиот фонд за развој.

Споменикот, подигнат во минатиот месец во одморалиште 30 километри од Бишкек, го прикажува Путин во костум, како гледа во долината.

Директорот на одморалиштето Акбар Розиев рече дека на тој начин сакал да изрази благодарност за заемот.

Прочитај повеќе

Заев пумпа оптимизам, Мицковски анализира

Слободен печат

Возете внимателно: Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка

Слободен печат

„Фејсбук“ се извини за навредливиот превод на претседателот Си Џипинг

Слободен печат

Мицкоски: Законот за ЈО ги штити криминалните структури од СДСМ

Слободен печат

Ужас во Нови САД: Со секира нападнат млад човек

Слободен печат

Солзи во очите и цвеќиња во рацете: Пречекани телата на загинатите Украинци

Слободен печат

Остави Коментар

9 + 1 =

Прочитај повеќе

Македонците во Албанија го одбележаа празникот Богојавлние-Водици

Слободен печат

Путин: Да не штедиме напори за решавање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Кина погодена од силен земјотрес

Слободен печат

Ѓорчев: Во Македонија никогаш досега не се раѓале помалку деца

Слободен печат

Ердоган: Хафтар покажа дека не е за политичко, туку за воено решение

Слободен печат

„Пивтијада” по 19. пат во Куманово

МИА Агенција