13 C
Скопје

Кремљ во шок: Телохранителот на Владимир Путин изврши самоубиство

Телохранителот на рускиот претседател Владимир Путин се самоуби денеска во Кремљ. Според руските медиуми, Михаил Захаров, вработен во 5-от оддел на УЛО СОМ ФСО на Русија, извршил самоубиство во работното време.

Забележано е дека сопругата, со која Захаров наскоро требаше да се разведе, не била известена за самоубиството.

Исто така, забележано е дека причината за самоубиството може да биде „рамнодушниот став на раководството на ФСО кон работните услови на вработениот и бројните прекувремени работи“ – во една од последните смени, Захаров беше на работа повеќе од 15 часа.

Според колегите на починатиот, во ФСО има недостаток на кадар – затоа тие се принудени да работат многу повеќе и без дополнителни плаќања, пренесува „Објектив“.

Прочитајте и...  Пекинг: САД покажуваат „мускули“ во Јужно Кинеско Море

Возраста на лицето кое извршило самоубиство не е објавена, но судејќи според фотографијата објавена на каналот Телеграм, сепак станува збор за млад човек.

Поврзани вести

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

Остави Коментар