1 C
Скопје

Крцкави пилешки крилца со сос од портокал

СОСТОЈКИ:

За пилешките крилца:

– 1,5 кг пилешки крилца
– 1 лажица масло
– 1 лажичка сол
– 1/2 лажичка црн пипер

За сосот:

– 100 г мармалад од портокал
– 60 мл соја сос
– 1 ½ лажичка сусамово масло
– 1 ½ лажичка маслиново масло
– 2 чешниња толчен лук
– 1 лажичка рендан свеж ѓумбир
– 2 ½ лажички сечкано црвено луто пиперче

ПOДГОТОВКА:

Измијте ги и исчистете ги крилцата, па оставете убаво да се исцедат од водата. Префрлете ги во голем сад, додајте ги зачинете, измешајте добро да се залепат состојките за крилцата, па потоа ставете ги плех покриен со хартија за печење. Ставете ги да се печат во рерна загреана на 200 степени, 45- 50 минути. Извадете ги готовите крилца и ставете ги во сад. Ставете ги двата вида масло во сад и на средна температура да се загреат. Додајте ги лукот и ѓумбирот, па мешајте околу 3 минути да се пржат на тивко. Додајте ја сечканата пиперка и мармаладот, промешајте, па додајте го соја сосот. Гответе на средна температура со повремено мешање, околу 5 минути. Прелејте ги крилцата со сосот, промешајте малку и послужете веднаш.

Прочитајте и...  Секогаш доцните? Еве што кажува тоа за вас

Поврзани вести

Ненадејно почина Риалда Кадриќ: Ќе остане запаметена по улогата на Марија од „Жикина династија“

Слободен печат

Познатата македонска актерка Ирена Илиевска стана мајка: „Добредојде Ева, добредојде дете наше, добредојде и живеј убаво!“

Слободен печат

Мајка открива паметен трик ако го изгубите вашето дете во продавница

Слободен Печат

Секогаш доцните? Еве што кажува тоа за вас

Слободен Печат

HBO подготвува серија за Хари Потер

Слободен печат

ФОТО | Венчаница од 91 метар свила, а наместо букет нешто невообичаено: Дали знаете како изгледала Меланија Трамп на венчавката?

Слободен печат

Остави Коментар