Кралски бакнежи: Ги споија усните и испишаа историја

Свадбениот бакнеж на принцезата Дијана и принцот Чарлс на балконот на Бакингемската палата е најпознатиот и најнезаборавниот во британската историја.

Profimedia

Истражувањето спроведено во Велика Британија откри дека бакнежот од 1981 година сè уште е врежан во мислите на нацијата. Кејт Мидлон и принцот Вилијам ја рекреираа истата сцена во 2011 година на балконот, како и принцот Хари и Меган Маркл пред капелата на Свети Џорџ минатата година.

Во истражувањето што го организираше каналот History, луѓето ги рангирале бакнежите за кои мислат дека се незаборавни. Вкупно 40 проценти од испитаниците рекле дека нежниот бакнеж на Дајана и Чарлс за нив е на самиот врв и дека никогаш нема да го заборават.

Прочитајте и...  Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Бакнежот на принцот Вилијам и Кејт Мидлон што се случи 30 години подоцна, доби 24% од гласовите и е на второто место. Нивната венчавка го собори Гинисовиот рекорд по бројот на луѓето што го следеле.

Profimedia

Дотогаш најмногу луѓе биле присутни  на погребот на Мајкл Џексон.

Третото место на листата на најзапомнетите го зазема бакнежот на Меган Маркл и принцот Хари.

Profimedia

Прочитај повеќе

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење од само две состојки

Слободен печат

Застрашувачки фотографии покажуваат како се шират капките од заразените од вирусот ако не носите заштитна маска! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наједноставен начин за чистење на семките од вишните или црешите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат

Немате идеја за денешниот ручек? Наш предлог – Мусака со модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Оливер Драгоjевиќ би му аплаудирал: Слушнете ја „Ноктурно“ во изведба на големиот талент Васил Ангелов! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат

Дневен хороскоп за 4-ти јули!

Васко Спасоски

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски