Кралот на канабисот импресиониран: Како Биг Мајк ја виде Македонија (ВИДЕО)

Американскиот претприемач кој произведува марихуана за медицинска, но и за рекретативна употреба, познат уште и како Биг Мајк објави видео на својот профил на Инстаграм од посетата на Македонија.

Тој е под импресии од неодамнешната посета на Македонија, во која гледа голем потенцијал за бизнисот со канабис за медицинска употреба.

Биг Мајк во Скопје се сретнал со премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче, градоначалник на скопската општина Центар Саша Богдановиќ, но и со бизнисмени меѓу кои и првиот човек на Комерцијална банка, Хари Костов.

За средбите, јавноста дозна од неговиот Инстаграм профил на кој објави фотографии.

На својот профил на Инстаграм, Биг Мајк објави ново видео од средбите и неговата прошетка низ Скопје.

 

View this post on Instagram

 

A country of pure beauty. A country with a unique history. A country that’s had its fair share of struggles. North Macedonia is full of hardworking and intelligent people ready for a change. Cannabis can be that change. With around 40,000 potential new jobs after legalization, there’s a huge opportunity for North Macedonia — if they do it right. That’s why I spoke directly with the prime minister about fair #cannabis licensing and how to create a clear pathway into the European marketplace. With cost effective land, electricity, and water, #NorthMacedonia is a prime location for a cannabis boom… I know many of you need help in your state or country, but in order to make an impact, you need to have focused energy. You need to chip away at one issue and get involved with your local government. If you feel alone in your fight, find a group of like-minded individuals and start advocating together. Remember, the voices of many will always be more powerful than the yelling voice of one. Listen, I know cannabis will save lives and even pull countries out of dark times. I’ve seen it first-hand. So, if we want cannabis to be an acceptable and everyday part of healing humanity, we need to show its value to the world. People and companies alike need to start talking with legislatures, #advocating for studies, and supporting new #CannabisCommunities. Now tell me, what are you advocating for? . #CannabisCommunity #BalkanCannabis #HealHumanity

A post shared by BigMike (@bigmike) on

Прочитајте и...  Одложени едукативните патувања во Италија за грчките ученици и студенти поради коронавирусот

Прочитај повеќе

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Слободен печат

Анадолија: Најмалку 100 транспортни воени авиони на Хафтар му испорачаа речиси 6.200 тони оружје

МИА Агенција

Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

МИА Агенција

Земјотрес од 4,5 степени ја погоди јужна Италија

МИА Агенција

Москва и Анкара планираат нова серија на консултации за ситуацијата во Идлиб

МИА Агенција

Сведоштва од Италија: Паниката е заразна и се шири побрзо од вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − четири =

Прочитај повеќе

Започна сослушувањето на Асанж: Ќе се носи одлука за негова екстрадиција во САД

Слободен печат

Трамп во Индија: За едни херој, за други непријател

Слободен печат

СЗО во борба против гласините: Лукот и маслото од сусам не го убиваат коронавирусот

Слободен печат

УЖАС ВО ГЕРМАНИЈА: Автомобил влета во карневалска поворка, најмалку 30 повредени

Слободен печат

О’Брајан: Нема никакви докази дека Русија помага за реизборот на Трамп

МИА Агенција

Средба Спасовски – Палмер: Очекуваме скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

МИА Агенција