Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО) - Слободен печат

Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО)

Не е тајна дека убавата јорданска кралица често бира модни парчиња кои би можела да си ги дозволи и средната класа.

Кралицата Ранија од Јордан редовно е на листите за најдобро облечени жени во светот, а нејзиниот стил прилично многу се разликува од се што сме виделе на благородничките како што се Кејт Мидлтон, кралицата Летиција од Шпанија и други.

Profimedia

Иако таа претежно избира деловни комбинации, многу е посмела кога станува збор за експериментирање со боја и дезени, а не е изненадување ниту да се појави во модни парчиња кои се достапни и за „обичните смртници“.

Profimedia

Така пред неколку дена шармантната кралица присуствуваше во Аману, на доделувањето на наградите за извонредност во образованието, облечена во несекојдневен спој на блуза и миди-здолниште. Нејзиниот горен дел од аутфитот имаше подигната јака со врзана машна и паф-ракави, а блузата ја краси и интересниот принт каде што доминираат ромбоиди во сина боја. Таа ја комбинирала со здолниште со квадрати, исто така со многу сина боја, но ова парче има и бели и кафени детали.

Profimedia

Како што пишуваат светските медиуми, оваа блуза може да ја најдете по цена која би чинела околу 25 евра.

Овој изглед на Ранија од Џордан, бил надополнет со интересна светло-кафена чанта потпишана од Грабриеле Хартс, салонки и висечки обетки во слична нијанса.

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 + 5 =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Слободен печат