6 C
Скопје

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Шпанската кралица Летиција која важи за една од најдобро облечените дами во светот, редовно го привлекува вниманието на светската јавност со своите модни избори.

Покрај сите беспрекорни модни изданија низ годините, шпанската кралица повторно воодушеви со својата скромност и природен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Casa de S.M. el Rey (@casarealesp)

48-годишната кралица често може да се види во модни комбинации со потпис на нејзините омилени брендови како германскиот „Hugo Boss“ или креации на венецуелската дизајнерка Каролин Херера.  

Овојпат, кралицата имаше можност да биде домаќин на членовите на Шпанското здружение на деловни жени од Мадрид во палатата Зарзуела.

По тој повод таа беше облечена во прекрасен фустан со средна должина од шпанскиот бренд „Massimo Dutti“ во комбинација со чевли со боја на коњак од брендот „Magrit“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera)

Многумина на социјалните мрежи почнаа да коментираат дека Кралицата Летиција веќе двапати го носела овој впечатлив фустан.

Прочитајте и...  Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Освен тоа што остави впечаток дека воопшто не се грижи дека се појавува во веќе видени парчиња облека, што не е случај кога станува збор за членови на кралските семејства, Летиција својата светска препознатливост ја стекна со изданија во кои вешто ги комбинира скапите дизајнерски парчиња со парчиња со попристапни цени

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар