Кралицата Елизабета во тотална изолација – Ниту семејството не смее да и се доближува!

Британскиот дворец јасно порача дека со здравјето на кралицата нема шегување…

Британското кралско семејство, како и поголемиот дел од светот, е во самоизолација поради пандемијата на коронавирусот. Меѓутоа, палатата одлучи да ги засили мерките за заштита кога станува збор за кралицата Елизабета.

Новите мерки подразбираат целосна изолација на кралицата Елизабета, па така ниту членовите на најтесното семејство нема да можат да ја видат или да стапат во личен контакт со неа.

По најавениот протокол, на кралицата смее да и пристапува само многу мал ограничен број на личности од нејзиниот дворец – нејзините асистенти, кои се вкупно осум. Меѓу нив се двете нејзини долгогодишни аѓутантки, кои со кралицата се 24 часа дневно, личниот готвач и неколку помошници.

„Ризикот по нејзиното здравје мора да го сведеме на апсолутна нула, со оглед на нејзините години и на сериозноста на вирусот со кој сме соочени. Никој не смее да и пријде на кралицата, освен луѓето кои се тотално прегледани и имаат посебна дозвола за тоа. На тие луѓе им е забранет пристапот до било кое друго лице надвор од овој круг“, наведува изворот од кралството, пренесува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Лани Владата потрошила околу 26 милиони денари за патувања и ресторани

Прочитај повеќе

Се одржа првата фестивалска вечер на „Макфест“ на отворено: Учесниците и публиката ги почитуваат мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Слободен печат

Актерот Андрија Милошевиќ повторно раскажа глуп виц, овој пат за жената и пијаницата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Никој не ги воочил грешките во дизајнот додека не било предоцна, а сега сите се смеат на овие урнебесни дела (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а би можело да ве изненади кои други се во Топ 10 (ФОТО)

Слободен печат

Манекенката Емили Ратајковски ги објави фотографиите од вечерта кога наводно била силувана од фотографот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бред Пит и Џенифер Анистон водеа секси разговор – Таа му порача дека е секси (ВИДЕО)

Слободен печат

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Парите и луксузот го опседнуваат Бикот, Лавот сака да биде најдобар во се!

Слободен печат

Се за убавина: Плати 100.000 евра за да има најтенка половина во светот, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

По три брака, атрактивната холивудска актерка има нова љубов

Слободен печат

Девојката на поранешниот голман на ФК Вардар, Гача позира во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Идни жртви во борбата за подобро минато