Кралицата Елизабета во тотална изолација – Ниту семејството не смее да и се доближува!

Британскиот дворец јасно порача дека со здравјето на кралицата нема шегување…

Британското кралско семејство, како и поголемиот дел од светот, е во самоизолација поради пандемијата на коронавирусот. Меѓутоа, палатата одлучи да ги засили мерките за заштита кога станува збор за кралицата Елизабета.

Новите мерки подразбираат целосна изолација на кралицата Елизабета, па така ниту членовите на најтесното семејство нема да можат да ја видат или да стапат во личен контакт со неа.

По најавениот протокол, на кралицата смее да и пристапува само многу мал ограничен број на личности од нејзиниот дворец – нејзините асистенти, кои се вкупно осум. Меѓу нив се двете нејзини долгогодишни аѓутантки, кои со кралицата се 24 часа дневно, личниот готвач и неколку помошници.

„Ризикот по нејзиното здравје мора да го сведеме на апсолутна нула, со оглед на нејзините години и на сериозноста на вирусот со кој сме соочени. Никој не смее да и пријде на кралицата, освен луѓето кои се тотално прегледани и имаат посебна дозвола за тоа. На тие луѓе им е забранет пристапот до било кое друго лице надвор од овој круг“, наведува изворот од кралството, пренесува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Оваа слика крие 27 филмови: Можете ли да ги наброите сите?

Прочитај повеќе

Анастасија Ражнатовиќ откри која е нејзината најголема животна грешка!

Васко Спасоски

Сестрите Кардашијан се ИСТЕПАА ПРЕД КАМЕРИТЕ – Погледнете какви гребаници заработи Ким (ВИДЕО)

Слободен печат

Пропадна и четвртиот брак на Маленко

Слободен печат

Две прашања кои можат да ви откријат колку ќе трае вашиот брак – Одговорете ги!

Слободен печат

Граѓаните загрижени, ретко кој го забележа снежното Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Манекенка слави бизарна годишница: Да живеат моите силикони, но не и забите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Линдзи Лохан по 12 години објави тизер за новата песна и порача: Се вратив! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на Обама ја откажа свршувачката

Слободен печат

Започнува ерата на деглобализација и локализација, Кина станува сè подоминантна

Слободен печат

Од коронавирусот почина актерот од „Војна на ѕвездите“

Васко Спасоски

Меган и Хари го очекуваат второто бебе?

Слободен печат

Бон Џови во емотивна борба со коронавирусот: Приказните на луѓето ги претвора во песна! (ВИДЕО)

Слободен печат