„Кралевите“ со план за Јовиќ, Реал најавува голем трансфер!?

Доколку дојде Халанд на „Сантјаго Бернабеу“, Србинот Лука Јовиќ би можел да биде испратен на позајмица со цел да стекне искуство.

Кога ќе заврши епидемијата на коронавирусот, Реал Мадрид ќе тргне да реализира еден голем фудбалски трансфер.

„Кралевите“ бараат напаѓач, а се шпекулира дека прва „мета“ е најновата светска „гол-машина“, Ерлинг Халанд (19), како што пренесува „Марка“.

Да, тој од оваа сезона настапува за Борусија Дортмунд и има договор до 30 јуни 2024 година, но Реал Мадрид веќе тргна во офанзива по неговите услуги.

Вредноста на норвешкиот интернационалец според „Трансфермаркт“ моментно изнесува 80 милиони евра. Дојде во Германија од Ред Бул во зимскиот преоден рок, а за него интерес покажува и италијанскиот шампион Јувентус.

Доколку дојде Халанд на „Сантјаго Бернабеу“, Србинот Лука Јовиќ би можел да биде испратен на позајмица со цел да стекне искуство.

Прочитајте и...  Претседателот на Лацио под истрага за коменатарите против Јувентус

За „милионерите“ од Дортмунд од осум натпревари има учинок од девет голови.

Исто така Зидан сака да го донесе во клубот и напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, но Шпанците сметаат дека неговиот трансфер не е можен ова лето.

Прочитај повеќе

„Ла Лига“ ќе продолжи со андалузиското дерби на 11 јуни!?

Слободен печат

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат