„Кралевите“ и натаму ќе напаѓаат без Азар!

Само еден ден откако Еден Азар се најде во составот на Реал Мадрид за дуелот против Ваљадолид, Белгиецот доживеа нова повреда.

Како што информира шпанската „Марка“ станува збор за повреда на мускул на десната нога поради која околу три-четири недели ќе биде надвор од составот на Зинедин Зидан.

И натаму го чека првиот настап во новата сезона, а до истиот ќе почека најверојатно пред крајот на октомври.

И претходно белгискиот интернационалец се соочуваше со повреди во „кралскиот“ клуб со досега „само“ 22 настапи.

Сега се појави нов проблем и ќе мора да започне уште еден процес на опоравување.

Прочитајте и...  Ангеловски: Кулушевски донесе одлука - обратете се кај Јаховиќ зошто не е во репрезентацијата!

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Остави Коментар