„Кралевите“ го освоија Истанбул, ПСЖ и Сити на чекор од нокаут-фазата (ВИДЕО)

Во групата „А“ ПСЖ ја забележа и третата победа сезонава и е на чекор од пласман во нокаут-фазата во фудбалската Лига на шампионите.

Париските „светци“ триумфираа на гостувањето во Белгија кај Клуб Бриж со двата погодоци на Икарди и еден на Мбапе.

Реал конечно ги освои сите три бода, важни во борбата за елиминациските борби со погодокот на Крос среде Истанбул против Галатасарај.


Манчестер сити во иста ситуација како ПСЖ, на својот „Етихад“ ја оправда фаворитската улога против Аталанта. За премиерлигашот двапати во листата на стрелците се запиша Агуеро, а хет-трик забележа Стерлинг, додека во редовите на калчолигашот Малиновски стрелаше од пенал.

Лига на шампиони

3. коло, резултати –

Група „А“

Прочитајте и...  Македонија без учесници во ФИБА Лигата на шампионите

Клуб Бриж-ПСЖ 0:5
Галатасарај-Реал Мадрид 0:1

Табела: ПСЖ 9 бодови, Реал Мадрид 4, Клуб Бриж 2, Галатасарај 1.

Група „Б“

Олимпијакос-Баерн Минхен 2:3
Тотенхем-Црвена Звезда 5:0

Табела: Баерн Минхен 9 бодови, Тотенхем 4, Црвена Звезда 3, Олимпијакос 1.

Група „Ц“

Шахтјор Доњецк-Динамо Загреб 2:2
Манчестер сити-Аталанта 5:1

Табела: Манчестер сити 9 бодови, Динамо Загреб 4, Шахтјор Доњецк 4, Аталанта 0.

Група „Д“

Атлетико Мадрид-Баер Леверкузен 1:0
Јувентус-Локомотив Москва 2:1

Табела: Јувентус 7 бодови, Атлетико Мадрид 7, Локомотив Москва 3, Баер Леверкузен 0.

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Слободен печат

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат

Јунајтед слави, Конте го договори најголемото промашување

Слободен печат

Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Слободен печат

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат