„Кралевите“ два натпревари без Азар – Слободен печат
СпортФудбал

„Кралевите“ два натпревари без Азар

Играчот од средниот ред ќе ги пропушти мечевите против Ваљадолид на 24 август и Виљареал на 1 септември.

Фудбалерот од средниот ред на Реал, Еден Азар нема да учествува на претстојните натпревари на клубот, пренесува шпански „АС”.

Претходно, Азар поради повреда на колкот не играше на средбата од 1. коло на шампионот на Шпанија против Селта (3:1).

Азар се пресели во Реал Мадрид од Челзи ова лето за 163 милиони евра.

„Кралевите“ ја започнаа новата сезона во „Ла Лига“ со гостински триумф над Селта Виго со 1:3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close