Крај и за Стеф Кари, Голден Стејт се „збогуваше“ со титулата!

Двократниот МВП на НБА лигата, еден од најдобрите кошаркари на светот, Стеф Кари, најверојатно нема да игра до крајот на сезоната 2019/20.

Плејмејкерот на Голден Стејт неодамна доживеа тешка повреда на раката, па се очекуваше дека подолго време ќе биде надвор од терените.

Вориорси тогаш се најдоа во голем проблем, со оглед на тоа што претходно беше „отпишан“ Клеј Томпсон, а нивните маки немаат крај.

Претходно се повреди и Дрејмонд Грин, кој ги скина лигаментите на прстите, дидеја Дианџело Расел ги пропушти претходните три натпревари.

Првите најави велеа дека Кари треба да отсуствува „само“ три месеци, но се верува дека неговата повреда е потешка отколку што се сметаше.

Прочитајте и...  Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат