Крадци и украдоа 300 медали на српска пливачка

Најдобрата српска пливачка, Наѓа Хигл во текот на минатиот викенд остана без сите медали кои ги освои во кариерата. Имено крадци од гаражата на зградата во Панчево во која живее поранешната светска шампионка во пливање и украле два велосипеди, две детски седишта за во автомобил и две кутии со дури 300 медали.

„Олеснета сум за два велосипеди, две детски седишта и преку 300 медали. Ви благодарам драги крадци“, напиша Хигл на својот фејсбук профил.

Таа на пријателите им се пожалила дека медалите веќе се стопени.

Хигл најголемиот успех го постигна во 2009 година кога стана светска шампионка на 200 метри градно.

Прочитајте и...  Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер... (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

девет + Осумнаесет =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат