Крадец со боксирач сакал да истепа полицајци

Тешка кражба и напад на полицајци гласи кривичната пријава против 29-годишниот Н.Н. кој заедно со девојка украле џип, а потоа се обидел да повреди тројца полицајци.

Јавното обвинителство против насилникот побара судија на претходна постапка барање да му одреди притвор. Во пријавата е наведено дека осомничениот украл возило „БМВ Х5“. Кога бил забележан од газдите, го стартувал возилото и избегал. Сопственикот на џипот за кражбата ја алармирал полицијата која започнала потрага по возилото.

Кога сега осомничениот бил лоциран дека е населбата Маџари, двајца полициски службеници со службено возило „шкода јети“ се обиделе да му го попречат патот и да го уапсат крадецот. Но, тој со џипот удрил во полициското возило, а потоа користејќи боксирач со бодежи сакал да ги нападне двајцата полицајци. Во посредна близина бил трет полицаец кој им помогнал на колегите да го уапсат крадец.

Прочитајте и...  Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Прочитај повеќе

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат