Крадците имаат нови трикови: УКРАЛЕ кола за 30 секунди (ВИДЕО)

На надзорните камери фатени се крадци кои без клуч украле автомобил од марката „тесла“ вреден околу 100.000 и тоа за помалку од 30 секунди.

Брзата и бесрамна кражба се случила во раните утрински часови во средата на еден имот во Лондон. На снимката може да се види како крадците влегуваат на имотот преку отворената врата на дворот.

Облечени во долгите маици со качулки и околу вратот носат електрични жици и направи.

Додека еден влегува во куќата со жиците, „теслата“ се пали и со своите предни светла дава знак дека е отклучена. Другиот крадец ја отвора вратата на возачот и влегува во скапоценото возило.

Сопственикот на куќата рекол дека е апсолутно шокиран колку брзо се случило сè.

Прочитајте и...  Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Возилата што не се отклучуваат со клуч многу лесно се отвораат. Радиосигналот се емитува со краток домет на само неколку метри, а кога возилото е блиску, автомобилот многу брзо го препознава и ја отклучува вратата.

Крадците тој сигнал можат лесно да го пресретнат со помош на техниките на задушување на клучевите и другите методи за да добијат пристап до возилото.

Брзата и тивка кражба на автомобили станува сè попопуларна во Англија.

Прочитај повеќе

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат