Ковид-19 во Србија за последните 24 часа: Нови 72 пациента и ниту еден смртен случај

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 72 слулчаја на коронавирус, но не и смртен случај. Од почетокот на пандемијата, северниот сосед досега пријави 33.551 позитивно лице и 749 починати пациенти.

На болничка нега во моментот се наоѓаат 269 лица од кои 21 се приклучени на респиратор. Во последното деноноќие се направени 6.561 тест илои вкупно 1.134.239 од месец март.

Прочитајте и...  Британскиот министер за здравство Хенкок: Размислуваме за намалување на периодот на самоизолацијата за суспектните лица на ковид-19

Поврзани вести

Црна Гора го продолжува полицискиот час: Наместо од 21 часот, тој ќе почнува два часа порано

Слободен печат

Саркози се појави на суд, рочиштето одложено за 26 ноември

И.И.

Врховниот суд на Велика Британија забрани враќање на британска државјанка која се приклучи на терористичката ИД

И.И.

Парли: Франција во 2021 година очекува одлука од Хрватска за воените авиони

И.И.

Работата од далечина не им предизвика проблеми на германските фирми

И.И.

САД формираат алијанса за борба против кинеската „економска принуда”

И.И.

Остави Коментар