Ковачевски: Бадник е предвесник на Христовото раѓање, да го дочекаме сите во слога, спокој, семеен мир и радост

Димитар Ковачевски, претседател на СДСМ/Фото: СДСМ

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата Влада, Димитар Ковачевски, го честита Бадник и на граѓаните им посакува добро здравје, радост во срцата и благосостојба во нивните домови.

– Бадник е предвесник на Христовото раѓање, денот на надежта и оптимизмот, посакувам да го дочекаме сите во слога, спокој, семеен мир и радост. Нека е за многу години Бадник, напиша Ковачевски на својот Фејсбук профил.

Видео на денот