-2 C
Скопје

Котески е наследникот на Бошковски на клупата на КЛ7

Еден од најдобрите македонски ракометари на сите времиња е новиот тренер на најмладиот ракометен суперлигаш.

Игор Котевски доаѓа на местото на Андон Бошковски кој пред неколку дена се раздели со Голден Арт КЛ7. Освен со првиот тим, Котески ќе работи ќе работи на надградба на младите играчи во клубот.

Котески во својата играчка кариера има настапувано за Пелистер, Борец, Јафа-Промет Ресен, Вардар Ватростална, Борaц Бања Лука, Пелистер, РК Македонија а како тренер до сега работел во младинскатa екипа на Вардар, РК Македонија, Драчево, Пролет, Бутел и Металург 2.

 

Прочитајте и...  НБА нема да го стави Коби Брајант на логото на лигата

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар