Костадинов: Мицкоски го лажеше Борисов дека докторирал во Италија, а магистрирал во Германија - Слободен печат

Костадинов: Мицкоски го лажеше Борисов дека докторирал во Италија, а магистрирал во Германија

Портпаролот на владејачката партија СДСМ, Костадин Костадинов, објави Фејсбук статус во кој пишува дека Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, „го лажел бугарскиот премиер Бојко Борисов за своето образование“.

„Лажењето го наследил од неговиот шеф Груевски. Колку лаже Мицкоски е доказ и средбата со Борисов каде што, практично го излажа на Борисов ама буквално се што кажа. Ова е една од многуте лаги.
Мицкоски го лажеше Борисов дека докторирал во Италија, магистрирал во Германија. Заборавил дека постои веб платформа на машинскиот факултет, каде јасно се гледа дека Мицкоски дипломирал, магистрирал и докторирал на машинскиот факултет во Скопје. Лагите на Мицкоски немаат крај, но сите од прва до последна ќе ги извадам на површина. #ПатолошкиЛажго“, пишува Костадинов на својот Фејсубк профил.

Прочитајте и...  Димитров во работна посета на Берлин

Овој статус на Костадинов, се однесува на разговор меѓу Мицкоски и Борисов, во кој наводно македонскиот политичар му рекол на бугарскиот премиер дека „докторирал во Италија, како и дека поминал магистратура во Германија“.

Од друга страна во работното резиме на професорот Мицкоски, кое го споменува Костадинов во својот статус, стои дека тој магистрирал и докторирал во Македонија, на Машинскиот факултет во Скопје.

Прочитај повеќе

Заврши стручната дебата во Собранието за Законот за ЈО

Слободен Печат

Хрватска: Во меѓународна акција уапсени околу 40 дилери кои шверцувале огромни количества на дрога

Слободен печат

Борел: Рестартирање на дијалогот меѓу Белград и Приштина е на врвот на мојата агенда

Слободен Печат

Грција ќе гради лебдечка ограда за ги спречи мигрантите да стигнат до островите

Слободен Печат

Вакцината за коронавирусот би можела да биде готова за три-четири месеци

Слободен Печат

Скандал во српскиот Парламент: Радикалите вербално нападнаа министерка – ѝ подарија розови гаќи

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 10 =

Прочитај повеќе

СЗО трет пат за една недела ќе заседава за коронавирусот

Слободен Печат

Ова видео ги запали социјалните мрежи – „Мрш од тука, короништа едни“

Слободен печат

Рама: Авиолинијата Приштина-Белград е многу важен чекор кој треба да го следат и другите

Слободен печат

За разлика од загадувањето, бесплатниот превоз заврши

Слободен печат

Официјалните лица потврдија: Американскиот воен авион во Авганистан се урнал поради дефект

Слободен печат

Австриската национална авиокомпанија нема да лета во Кина до 9 февруари

Слободен печат