Коста Петров меѓу новите пет потпретседатели на СДСМ

На Централниот одбор на СДСМ вечерва избрани се пет партиски потпретседатели.

Тие се Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири.

Нов потпретседател е Коста Петров и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Фросина Ременски.

Петров преку својот Фејсбук профил порача дека одлучил да влезе во политика за да се обиде да направи нешто подобро, а не само да стои настрана и да коментира. Вели дека немањето искуство во политиката го смета за свој најголем адут.

 

Прочитајте и...  Уапсен професор во Кина заради критикување на напорите на Си Џинпинг против коронавирусот

Прочитај повеќе

Заев: Сите спотови ви се со Зоран Заев, веројатно во сонот сум ви ноќна мора!

Слободен печат

Богојески: Јас ви гарантирам дека како што Заев не расчисти со Груевски, така и Мицкоски нема да расчисти со Заев

Слободен печат

Турција ја повика ЕУ да биде чесен посредник во споровите на Анкара со членките на Унијата

Слободен печат

Мицкоски до Заев: Вас ве интересираат само тендери и власт

Слободен печат

Крвав викенд во Чикаго: На прославата на независноста убиени 17 лица, меѓу нив 2 деца (ВИДЕО)

Слободен печат

Раб: Велика Британија не се меша во внатрешните работи на Кина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Туристичко-угостителска комора: Или зелено светло за свадби, или протест на угостителите в среда (ВИДЕО)

Од громови во Индија загинаа 147 луѓе за само 10 дена, се очекува уште полошо невреме

Слободен печат

Јанушев: По 15 јули ќе го донесеме Законот за проверка на имот на политичарите (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев како иден премиер ќе додели медали на храброст за сите кои се справуваат со коронавирусот

Слободен печат

И Заев и Мицкоски очекуваат убедлива победа на 15 јули

Слободен печат

Заев: Државата е вратена на народот, никогаш повеќе нема да се врати во режим! (ВИДЕО)

Маријана Митровска