Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Луис Суарез имаше фантастично деби во дресот на Атлетико Мадрид, постигна два гола и имаше една асистенција во убедливата победа од 6:1 над Гранада.

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

 

Сето тоа Суарез го направи за само 20. минути игра, а во игра влезе на местото на напаѓачот Диего Коста, кој имаше оригинален одговор на играњето заедно со Уругваецот.

– Ние можеме да бидеме одличен тандем, еден ќе тепа, а другиот ќе гризе – со насмевка изјави Коста кој се повеќе се споменува дека наскоро ќе си замине од Атлетико Мадрид.

– Му дозволив на клубот да одлучува за мене. Во ниту еден момент не сакам да бидам товар на клубот. Токму тоа им го кажав, доколку сакаат да го раскинат договорот, јас ќе прифатам. Доколку останам, тогаш ќе се борам – изјави Коста.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар