Косовскиот премиер со сопругата на гости кај Заеви (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица, вчера биле домаќини на косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговата сопруга Анита.

Ова вчера на својот фејсбук профил го објави Харадинај, кој објави и фотографии.

„Заедно со Анита, примени во куќата на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев и неговата сопруга. Пријателски разговор, за добрососедство, коректна кооперација и заедничка евро-атлантска иднина на двете земји!“, напиша Харадинај на неговиот профил.

Прочитајте и...  Обдукцијата потврдила, Џорџ Флојд починал од задушување

Прочитај повеќе

Нови правила на плажите во Грција

Слободен печат

„Рено“ ќе добие државен заем во висина од 5 милијарди евра

Слободен печат

Грција: Започна тестирање за антитела на вработените во болниците

Слободен печат

На 18 јуни ќе биде соопштена пресудата за „Рекет“

Слободен печат

Ковид-19 „влезе“ во приватен старечки дом, алармот вклучен

Почина првиот медиумски работник од Ковид-19 во земјава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

67 новозаболени со Ковид-19 во земјава, уште едно лице почина

Горан Наумовски

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

Слободен печат

Затворен луна паркот на бул. „Борис Трајковски”, забранета е работата на вакви паркови во моментов

Слободен печат

Анализата е готова, нема изедначување на акцизата за екстралесното со акцизата на дизелот

Слободен печат.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на МЗ, Венко Филипче

Слободен печат

ДИТ добил 2.300 пријави од граѓани, 847 се за непочитување на мерките за заштита

Слободен печат