13 C
Скопје

Косовец ги шокира цариниците на аеродромот во Њујорк: Се обидел да прошверцува 40 килограми свински колбаси

Кучето Коди од единицата К9 успеа да пронајде 40 килограми свински колбаси во багажот на Косовец. Властите од аеодромот Њутар соопштија дека косовски државјанин се обидел нелегално да ги внесе колбасите во САД, објави Њујорк Пост.

„Увозот на месо, иако навидум безопасен за пошироката јавност, може да предизвика големи штети на економијата и на агроиндустријата“, рече Трој Милер, директор на Царина и гранична заштита.

Патникот се спасил од казна бидејќи изјавил дека не бил свесен за фактот дека не смеело да се внесува месо и објаснил дека станува збор за „домашен колбас“.

Поврзани вести

ВИДЕО I Силна бура во Хрватска: Илјадници громови удрија во Истра

Слободен печат

Филипините ги враќаат подарените 1000 дози кинески вакцини: Немале одобрение

Слободен печат

Војниците на Беливук откажуваат послушност: Почнаа да откриваат сè за злосторствата на кланот

Слободен печат

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат

Русковска: Во „27 април“ нема обвинети, ниту се одговара за дело тероризам

Слободен печат

Лукашенко: Белорусија разви своја „жива“ вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар