Косовците му ја украдоа полициската капа, Британецот на нив албанското кече (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Косовците му ја украдоа полициската капа, Британецот на нив албанското кече (ВИДЕО)

Полицаецот отиде му го зема албанското кече на еден од навивачите па ја стави на главата.

Интересните моменти од фудбалскиот натпревар меѓу Косово и Англија, кој се одржа синоќа, продолжуваат да се објавуваат и денеска.

Таков момент кој го пренесуваат косовските медиуми e и настанот кога навивачите од Косово во еуфорија сакаа да се пошегуваат со британски полицаец кој се грижеше за редот и мирот пред натпреварот.

Косовците му ја одзедоа капата на британскиот полицаец но неговата реакција беше многу интересна. Полицаецот се сврте и отиде да му го земе албанското кече на еден од навивачите па ја стави на главата. Видеото од овој чин стана хит на интернет.

Инаку Англичаните на нивен терен синоќа ги победија Косовците со резултат 5:3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close