Кошот на Димитриевиќ во последните секунди за триумф на Хувентуд (ВИДЕО)

Младиот македонски кошаркар, Ненад Димитриевиќ е најзаслужен за триумфот на Хувентуд од 79:77 над францускиот Нантер во Еврокупот.

Димитриевиќ натпреварот го заврши со 23 постигнати поени, но што е поважно, токму македонскиот кошаркар ги постигна поените во последната секунда од средбата со која неговиот тим дојде до победата.
Победничките поени на Димитриевиќ погледнете ги на овој ЛИНК.

Прочитајте и...  ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат