Кошаркарите не сакаат да продолжи Евролигата

Кошаркарите се загрижени поради ситуацијата со коронавирусот и сметаат дека постои голем ризик од повреди доколку продолжи сезоната во текот на летото.

Евролигата во кооперација со ЕЛПА (Унијата на играчи на Евролига) одржа состанок со претставниците на играчите од сите преостанати тимови од елитното натпреварување и Еврокупот.

Новинарот на „Еурохупс“, Никос Варлас, соопшти дека состанокот е одржан со взаемно почитување и дека претставниците на играчите и челниците на Евролигата имаа конструктивен разговор.

Се вели дека поголемиот дел од играчите ја изразија желбата за целосен прекин на сезоната.

Кошаркарите се загрижени поради ситуацијата со коронавирусот и сметаат дека постои голем ризик од повреди доколку продолжи сезоната во текот на летото.

Прочитајте и...  Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Конечната одлука ќе биде донесена в понеделник на 25 мај. До прекинот на сезоната после 28 кола водеше Анадолу Ефес (24-4), пред Реал Мадрид (22-6) и Барселона (22-6)…

Прочитај повеќе

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат

Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Савиќевиќ импресионираше во Мадрид: Време е за уште поголеми предизвици!

Слободен печат

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат