Коронавирусот удри и по кралското семејство – Се одложува долгонајавуваната кралска венчавка?

Венчавката на британската принцеза Беатрис би можела да биде одложена поради коронавирусот, пишуваат британските медиуми.

Венчавката на Беатрис од Јорк, ќерката на принцот Ендру и Сара Фергусон е закажана за 29-ти мај оваа година, а поради фактот дека речиси сите гости на нејзината венчавка треба да допатуваат од Италија, кралското семејство ја разгледува можноста венчавката да биде одложена.

Принцезата Беатрис се венча со бизнисменот Едо Мапели Мози, чии родители и повеќето роднини живеат во северна Италија, па се уште не е познато каква ќе биде поврзаноста на летовите помеѓу Италија и Велика Британија.

 

Instagram

Како што пишува „Daily Mirror“, кралското семејство ќе одложи и уште некои прослави оваа пролет, како што е роденденот на принцот Филип и неколку кралски забави на отворено.

Прочитајте и...  Марјана Станојковска и Ким Кардашијан во исто бикини, на која подобро и стои? (ФОТО)

Кралицата и принцот Филип се наближуваат до 100-та година, и, како што тврдат изворите, воопшто не им е сеедно за настанатата ситуација поради коронавирусот.

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски