Коронавирусот како експресен воз удри врз САД – Кој сака да залепи цена на човечкиот живот?

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читаjте:

Хроникa

Стигна датумот за средба со историјата – Македонија ќе почне преговори за членство во ЕУ

Камионџиите ризична категорија, а им ја скратуваат изолацијата под закани со отказ!

Партиите не се откажуваат од буџетските пари – предлогот на СДСМ не се прифаќа

 

Колумни на Денко Малески, Бил Гејтс, Ивица Челиковиќ, Ерол Ризаов, Цашо Орданоски

 

Економија

– Заев: Во Буџетот ќе се соберат само 40 отсто од приходите!

Скопје

– Во Карпош и Центар се дезинфицираат влезовите на зградите

Свет

– Коронавирусот како експресен воз удри врз САД – Кој сака да залепи цена на човечкиот живот?

Магазин

Принцот Чарлс заразен од коронавирус

Гретат Тиунберг во изолација, смета дека има коронавирус

Прочитајте и...  Во Тетово 15 лица не го почитувале полицискиот час, од нив двајца малолетници

Спорт

ИОК и Јапонија конечно попуштија: И Олимписките игри подлегнаа на коронавирусот

 

 

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат