Коронавирусот како експресен воз удри врз САД – Кој сака да залепи цена на човечкиот живот?

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читаjте:

Хроникa

Стигна датумот за средба со историјата – Македонија ќе почне преговори за членство во ЕУ

Камионџиите ризична категорија, а им ја скратуваат изолацијата под закани со отказ!

Партиите не се откажуваат од буџетските пари – предлогот на СДСМ не се прифаќа

 

Колумни на Денко Малески, Бил Гејтс, Ивица Челиковиќ, Ерол Ризаов, Цашо Орданоски

 

Економија

– Заев: Во Буџетот ќе се соберат само 40 отсто од приходите!

Скопје

– Во Карпош и Центар се дезинфицираат влезовите на зградите

Свет

– Коронавирусот како експресен воз удри врз САД – Кој сака да залепи цена на човечкиот живот?

Магазин

Принцот Чарлс заразен од коронавирус

Гретат Тиунберг во изолација, смета дека има коронавирус

Прочитајте и...  Османи со смирувачки тон за меморандумот на Бугарија: Имаме стратегија, знаеме што правиме

Спорт

ИОК и Јапонија конечно попуштија: И Олимписките игри подлегнаа на коронавирусот

 

 

Прочитај повеќе

Од 5.179 до 690 евра: Која земја на ЕУ има најголема, а која најниска просечна бруто плата

Папата Франциск до светските политичари: Овозможете вакцината да биде достапна и на најсиромашните

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Франција даде зелено светло за употреба на тестови на плунка

МИА Агенција

За два дена во Црна Гора избувнале 56 пожари

Слободен печат

Повеќе од двесте илјади луѓе починаа од ковид-19 во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десетици демонстранти, повеќето жени, уапсени во Белорусија (ФОТО+ВИДЕО)

Маријана Митровска

Невремето во Грција одзеде два животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар поразен од „лавовите“ во градското дерби

Слободен печат

ВО ЖИВО: Скептиците кои не веруваат во коронавирусот демонстрираат во Лондон

МВР за Јанкулоска: Сè уште немаме добиено никаква наредба за нејзино спроведување

Слободен печат

За 24 часа во Србија регистрирани 83 заразени со коронавирусот

Слободен печат