Копола го преправа „Кум 3“, не му се допаѓа крајот

Режисерот Френсис Форд Копола најави дека ќе објави нова, премонтирана верзија на „Кум 3“, која ќе биде „посоодветен заклучок“ на трилогијата за шефот на мафијата Мајкл Корлеоне.

Филмот, како што пренесува порталот Н1, ќе го промени и насловот во „Кумот на Марио Пузо, Епилог: Смртта на Мајкл Корлеоне“.

– Тоа е потврда за насловот што го посакувавме јас и Марио и нашите првобитни намери во врска со она што на крајот излезе „Кум 3“ – изјави Копола.

Profimedia

Филмот е обновен во висока 4К резолуција.

– За оваа верзија на финалето направив сам нов почеток и крај и преработив некои сцени, кадри, како и музиката. Со овие промени и обновената слика и звук, според мене, тоа е посоодветен заклучок за првиот и за вториот дел на „Кум“ – навел режисерот.

Прочитајте и...  Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Новата верзија на „Кум 3“ ќе се дистрибуира во ограничен број киносали во декември.
Копола во 2008 година објави обновени верзии на првиот и на вториот дел од „Кум“, а во меѓувреме го објави и „последниот рез“ на „Апокалипса денес“.

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 30 септември: Во љубовта никаде не треба да брзате, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат