Контроверзниот документарец за принцезата Дајана ги разбесни принцовите: Сакала да се убие 4 пати!

Ни кралското семејство ни семејството на принцезата Дајана нема да учествуваат во контроверзниот документарец, тие одбиле да зборуваат и да снимаат. Продуцентите планираат четири продолженија, а како што пишува Дејли мејл, принцовите Хари и Вилијам „ќе се соочат со ново страдање“.

Profimedia

Како што пишуваат британските танблоиди, на популарната платформа Нетфликс наскоро треба да излезе документарецот „Being Me: Diana“, кој ги следи животните турбуленции на нивната мајка, принцезата Дајана.

Серијалот е во продукција на ТВ-компанијата ДСП, која стои зад популарната драма 127 hours и компанијата ИТВ, позната по серијата посветена на парот кој се натрепраруваше во уметнички лизгање „Torril & Dill“. Сепак, од Нетфликс се уште немаат официјално најавено или објавено нешто за овој проект, за кој се шпекулира дека би можел да ги сруши сите досегашни рекорди на гледаност на платформата.

Прочитајте и...  Нова надеж во лекувањето на ковид-19: Британските научници дошле до значајно откритие
profimedia

Во документарецот ќе биде изнесено скандалозно тврдење дека принцезата дури четирипати се обидела да си го одземе животот. Приказната ќе ја следи борбата на принцезата за нејзиното нарушено ментално здравје, пореметувањата во исхраната, несреќниот брак со принцот Чарлс и болното детство.

„Вилијам и Хари ќе бидат многу вознемирени и бесни“, рекол анонимен извор за британските медиуми.

profimedia

Нетфликс веќе соработуваше со принцот Хари, а тој и Меган Маркл водат преговори со стриминг-сервисот во врска со идни проекти, па се шират гласини дека овој документарец би можел да ги наруши нивните односи, па затоа платформата досега нема објавено ништо за оваа серија.

профимедиа

Документарецот што се подготвува наводно ќе прикаже никогаш досега невидени снимки од принцезата Дајана во периодот од 1900 до 1992 година, а ќе ја следи нејзината внатрешна борба пред одлуката да се разведе од принцот Чарлс.

Прочитајте и...  Џенифер Лопез конечно откри кој е мистериозниот маж на нејзината фотографија

Прочитај повеќе

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Заводникот од серијата „Ла Каса де Папел“ е во љубовна врска со Србинката Татјана (ФОТО)

Васко Спасоски