Контролори на ЈСП истепани во автобус на Бит Пазар

Полицијата извести дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати од три лица, при што бил употребен и  тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот

Видео на денот