Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!? (ФОТО)

Според белгиските медиуми, Интер гледа кон Дрис Мертенс (тимскиот колега на Елиф Елмас во Наполи) како можно засилување наредното лето.

На тој начин би бил заедно со неговиот репрезентативен колега од белгиската национална селекција Ромелу Лукаку и на клупски план.

Тамошниот „Хет Њусблад“ истакнува дека поранешниот менаџер на Челзи, Антонио Конте, има високо мислење за Мертенс и дека и претходно го посакувал во лондонскиот клуб од „Стемфорд Бриџ“.

Договорот на Мертенс со „наполитанците“ истекува наредната година (30 јуни 2020) и скоро да не постојат шанси за продолжување на соработката со екипата од „Сан Паоло“.

Прочитајте и...  На денешен ден децата на Ајакс го шокираа славниот Милан и триумфираа во ЛШ (ВИДЕО)

Желбата на Мертенс е да остане во Италија и доколку Наполи не успее да го продаде во јануари, тогаш ќе биде во можност да преговара со нови клубови. Истиот извор воедно вели дека Конте го гледа Мертенс како можна замена за Лаутаро Мартинез кој пак се поврзува со трансфер во Барселона.

Интер сезонава се бори за Скудетото, моментно после 14 кола е на првото место со 37 бодови, еден повеќе од бранителот на титулата Јувентус.

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат