Конте ги советува фудбалерите како да имаат секс - Слободен печат

Конте ги советува фудбалерите како да имаат секс

Антонио Конте го презеде Интер на почетокот од сезоната и веднаш го направи главен фаворит за титулата во Серија А заедно со Јувентус. Неговиот перфекционизам и разработувањето на тактиката до најситни детали се негов заштитен знак и тоа го потврди во интервјуто за францускиот „Л’Екип“.

– За мене натпреварувањето е еден вид на битка, нешто како „твојата смрт, мојот живот“. Фокусиран сум на тоа мојата екипа да победува, тоа е мојот стил и најверојатно ќе ме донесе до тоа кариерата пред време да ја завршам – вели Конте.

Италијанецот не ретко се воздржува да им дели совети на своите фудбалери кога станува збор и за сексуалниот живот.

– За време на сезоната на играчите им советувам сексуалните односи да бидат пократки, со минимален напор и подобро да ги користат позите на кои тие се под своите партнерки. Пожелно е партнерките да бидат нивните сопруги бидејќи бара дополнителна енергија доколку станува збор за други девојки – додаде Конте.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

five + 4 =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат