Конкуренти ѝ се само Роналдо и Меси: Селена Гомез е прва жена со 400 милиони следбеници на Инстаграм

Од главна ѕвезда во телевизиските серии на „Дизни“, па сѐ до најголема поп-сензација која реди хитови на топ-листите и руши рекорди на социјланите мрежи. Американската пејачка, актерка и продуцентка Селена Гомез го собори рекордот на Инстаграм со тоа што стана најследена жена на платформата со 400 милиони следбеници. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber … Продолжи со читање Конкуренти ѝ се само Роналдо и Меси: Селена Гомез е прва жена со 400 милиони следбеници на Инстаграм