КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Британското кралско семејство има многу правила кои членовите мора да ги почитуваат. Иако некои на прв поглед можеби се застарени, членовите на кралското семејство би требало да ги почитуваат.

Но, за Хари и Меган времето на „робување“ заврши. Помеѓу останaтото и овие 8 правила повеќе нема да мораат да ги почитуваат:

1. Не мораат да се држат до стриктниот дрес кодот

Од членовите на кралското семејство се очекува да се облекуваат скромни и никогаш претерано лежерно. Но, Меган и Хари сега слободно може да носат облека која има се допаѓа, а може да се облечат и неформално за било која прилика. Добредојдени се и во светот на тренерките.

2. Немаат обврска да патуваат со спакувана „црна комбинација“

Прочитајте и...  Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Членовите на кралското семејство со себе на пат секогаш носат и црна облека во случај на изненадна смрт каде во тој момент ќе мора да присуствуваат на погреб. Ова е прилично добра идеја и многу практична, но сепак војводата и војвотката нема да мора да ја почитуваат.

profimedia

3. Дозолено им е да потпишуваат автограми

Ниеден член од кралското семејство не треба да дава автограми или да прави селфи фотографии со фановите (иако е познато дека некои го прекршија тоа правило). Меѓутоа сега Хари и Меган се слободни да купат и селфи стапче доколку сакаат. И нека се подготват за многу автограми.

4. Не мораат дискретно да стануваат од маса

Ако член на кралското семејство мора на пример да оди до тоалет за време на јадењето, тој тоа не го објавува пред сите на маса. Наместо тоа, само вели „извинете“ и се повлекува. Но сега, Хари и Меган можат слободно јавно да кажат дека одат до тоалет. Иако тоа не би го сториле, бидејќи е непријатно, сепак не мораат да бидат толку пристони и дискретни.

Прочитајте и...  Замолчете ја лудачата во вас поради која психички и физички сте исцрпени: 7 совети од лекарите за ослободување на стресот

5. Сега можат да ги прегрнат своите фанови

Како и кај автограмите и селфи фотографиите, кралскиот пар не би требало да ги прегрнува и бакнува своите фанови, пред се затоа што станува збор за нивна безбедност, ( иако Меган повремено го кршеше ова правило), а сега можат да се гушкаат и бакнуваат со кого и да посакаат.

6. Финансиски независни

Можеби една од најголемите промени во нивните животи е тоа што принцот Хари и неговата сопруга сега може да бидат финансиски независни. Можат да заработат сопствени приходи, затоа што нема да примаат средства од британските даночни обврзници.

7. Сега и со нивните имиња е „поопуштено“ кога повеќе немаат титули

Парот ќе ја изгуби титулата „Ваше Кралско Височество“. Така сега ќе бидат само Меган и Хари.

Прочитајте и...  Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ - Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)
profimedia

8. Може да задржат подароци

Иако кралското семејство мора да го прифати секој подарок кој ќе го добие, кралицата Елизабета одлучува која личност и кој подарок ќе го задржи. Но, ова повеќе не важи за Меган и Хари.

Прочитај повеќе

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

Слободен печат

Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Заев до Мицкоски: Вашите луѓе сакаа да ме убијат во Собранието

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Астролозите откриваат: Месецот на раѓање открива кои болести ви се закануваат

Слободен печат

Абу Даби: Хотел ставен во карантин поради коронавирус

Слободен печат

Замолчете ја лудачата во вас поради која психички и физички сте исцрпени: 7 совети од лекарите за ослободување на стресот

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Михаило Донев

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Слободен печат