Конечно, првото летно засилување на Арсенал - Слободен печат

Конечно, првото летно засилување на Арсенал

Арсенал конечно е малку активен на трансфер-пазарот, ангажираше талентиран напаѓач, но се поставува прашањето дали навистина Емери ќе смета на него уште од наредната сезона со оглед на конкуренцијата на Обамејанг, Лаказет и Ивоби.

Трансферот на Мартинели според британските медиуми изнесува 6,5 милиони фунти.

Мартинели дебитираше на Итуано уште на 16 години и девет месеци. Стрелец на 10 голови во 34 натпревари за клубот од Сао Пауло.

Талентот дури беше повикан во сениорската репрезентација на Бразил во мај, кога „кариоките” се подготвуваа за настапот на „Копа Америка“.

Прочитајте и...  Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Воедно и се најде во најдобриот тим на шампионатот „Паулиста”.

Вели дека е многу среќен што ќе го носи дресот на „топчиите“. Благодарен на Господ и неговото семејство. Ќе ја искористи оваа можност и има среќни моменти со фановите.

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

два × 3 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат