Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Откако Манчестер јунајтед ја пропушти шансата летово да ги обезбеди услугите на Џејдон Санчо, уште една потврда дека играчот нема да реализира трансфер на „Олд Трафорд“, потврди и спортскиот директор на „милионерите“, Михаел Цорк. Воедно уште една вест ја изненади јавноста, а тоа е дека Санчо дека нема да потпише … Продолжи со читање Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!