„Комити“ со бургери и пиво ќе се загреваат за дербито против Еурофарм Пелистер

Фото: РК Вардар

Во недела на 26-ти март се игра големото ракометно дерби помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во рамките од 5-тото коло во плеј-офот од Суперлигата.

Дербито е од огромна важност во битката за титулата, двете екипи во овој момент имаат по 15 бодови на табелата. Натпреварот се игра во терминот од 18:00 часот, а програмата на „Комити“ ќе започне од 13:00 часот.

„Во координација со РК Вардар, ги покануваме сите Комити и Вардарови навивачи на заедничка дружба во “Паркот на Езерцата” спроти салата “Јане Сандански”. Ладно пиво, DJ и бургери се одлична комбинација за добра дружба.

Почеток 13:00часот

Настанот завршува во 17:00 со што се упатуваме сите заедно кон сала. Дружбата продолжува во сала! На сите артикли кои се останати решивме да ги намалиме цените, затоа побрзајте количините се ограничени!

Карта + знаменце: 100ден

СЕ ГЛЕДАМЕ ВО НЕДЕЛА!“, стои во објавата на „Комити“

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот